Horní menu

Česky English

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Pro uchazeče > Organizace vzdělávání na SŠ

Organizace vzdělávání na střední škole

Studium pro absolventy základních škol je organizováno jako čtyřleté, denní a je zakončeno společnou (státní) a profilovou částí maturitní zkoušky. Vyučují se zde předměty společensko-vědní, jazykové, matematicko-přírodovědné a odborné.

Organizace výuky

Výuka většiny odborných předmětů je rozdělena na teoretickou a praktickou složku. Praktická výuka je realizována formou laboratorních cvičení v moderně vybavených školních laboratořích za přísných bezpečnostních podmínek a dodržování podmínek hygieny práce. Při laboratorních cvičeních se uplatňuje skupinová forma výuky. Žáci se seznámí i se všemi běžnými laboratorními přístroji a výpočetní technikou.

Závěr třetího ročníku je ukončen povinnou čtyřtýdenní provozní praxí v klinických laboratořích, očních optikách a zubních laboratořích. U oboru Laboratorní asistent probíhí odborná praxe v rozsahu dvou týdnů také v 1. pololetí 4. ročníku.

Během studia se studenti účastní týdenního lyžařského výcvikového kurzu (první ročník), týdenního vodácko-turistického kursu v krásném prostředí na břehu řeky Lužnice u Bechyně (druhý ročník) a tématického zájezdu do ciziny (třetí až čtvrtý ročník).

Umístění absolventů po maturitní zkoušce v praxi

Absolventi mohou nastoupit do všech zdravotnických zařízení a laboratoří  a provozoven státních i soukromých a po zapracování se stát plnohodnotnými pracovníky. Absolventi oboru oční optik mohou pracovat na pozici zaměstnance nebo vedoucího provozovny oční optiky nebo samostatně podnikat. Z těchto důvodů vzrůstá zájem o studium výše uvedených oborů na naší škole. Rodiče by měli o této možnosti vědět a své děti na ni případně upozornit.