Stalo se ...
-
Součástí výuky na oboru Diplomovaná dentální hygiena je pedagogika, edukace a komunikace.
Naše studentky druhého ročníku VOŠ si připravily dopolední workshop "Druháci druhákům", který má teoretickou i praktickou část a studenti druhých ročníků SŠ se tak mají možnost dozvědět, jaká je historie oboru dentální hygieny, naučit se základní anatomii a vývoj zubů, dozví se, jak vzniká zubní kaz a onemocnění parodontu, nacvičí si jaké pomůcky a jak je správně používat a zkusí si i roli pacientů, aby
věděli, jak na tom s čištěním zubů jsou. Ti nejšikovnější si na závěr vysoutěží balíček, tímto moc děkujeme
#Curaprox a
#Colgate-
#Palmolive za podporu.
Photos: Mgr. Markéta Marušanová
-
Další třída prvního ročníku střední školy úspěšně absolvovala lyžařský kurz v
Krkonoše.eu. A když už jsme v Krkonoších, tak i ubytování kurzu je stylové - v
Horská chata Krakonoš, která se nachází v Černém Dole, 500 metrů od lyžařského areálu Na Muldě.
Pojďte se s námi prostřednictvím fotek od vedoucího kurzu Mgr. Jiřího Seidla, Ph.D. podívat, jaké bylo (nejen) lyžování na Černé hoře. Děkujeme!
Horám a zimním sportům zdar!
-
Existuje ideální zubní kartáček? Lidové noviny ve středu 26.1.2022 přinesly rozhovor nejen na toto téma s vedoucí oboru Diplomovaná dentální hygienistka na naší VOŠ Mgr. Markétou Marušanovou, DiS.
-
Tělesná výchova během zimních měsíců jen nuda v tělocvičně? To u nás neplatí. Výuka bruslení je větší zábava!
Photo: Mgr. Jiří Seidl, Ph.D.
-
Jedna ze tříd prvního ročníku již zdárně absolvovala lyžařský kurz v Krkonoších, další čtyři třídy na kurz pojedou v nejbližších týdnech.
Podívejte se s námi na fotoreportáž z tohoto prvního turnusu, který byl odměněn nejen krásným počasím, ale i novými zážitky a zkušenostmi.


Pro letošní školní rok jsme zvolili úplně novou lokalitu pro pořádání školních lyžařských kurzů. I přesto, že jsme vše začali realizovat až během měsíce září, nakonec se vše logisticky podařilo zvládnout

a naší lokalitou pro všech pět tříd prvního ročníku se stala chata
Horská chata Krakonoš ležící ve vrcholových partiích Krkonoš nad Pecí pod Sněžkou, přesně na půli cesty mezi Kolínskou a Pražskou boudou. Už samotný výstup k chatě z Pece pod Sněžkou zabere 75 minut svižné chůze. Odměnou jsou výborné sněhové podmínky

, krásně upravená běžecká stopa Krkonošské magistrály, která vede přímo před chatou a neopakovatelné výhledy na Studniční horu, Obří důl a Sněžku. To vše je korunováno celým
SkiResort Černá hora - Pec, který nabízí přes 20 km sjezdových tratí.
Studenti si během lyžařského kurzu osvojí jízdu

na sjezdových lyžích, běžeckých lyžích i snowboardu

. Kromě těchto klasických zimních sportů si vyzkouší i základy zimní turistiky a pohyb na sněžnicích

v těžko prostupném terénu. Pro výcvik využíváme jak areál v Peci, tak i areál na Černé hoře, kam dojedeme skibusem

. A zpět? To přejíždíme přes vrchol Černé hory téměř až k naší chatě.
Kurz je ale nejen o lyžování. Součástí jsou i pěší výlety

- například k nově postavené 30m vysoké rozhledně na Hnědém vrchu.
Všech pět kurzů zajišťuje kolektiv vyučujících TEV pod vedením Mgr. Jiřího Seidla, Ph.D. , Mgr. Monika Hejtmánková, Mgr. Karolína Čaklošová a Mgr. Jiří Kopečný, kterým tímto děkujeme za trpělivost, shovívavost a nadšení, se kterým se žákům věnují.
Děkujeme i žákům, kteří se již kurzu zúčastnili nebo teprve zúčastní, za disciplínu na svahu i v chatě.
Photos: Mgr. Jiří Seidl, Ph.D.
-
Zkoušeli jste někdo chůzi na sněžnicích? Naši žáci měli během lyžařského kurzu možnost si sněžnice nejen vyzkoušet, ale i se vydat na výlet na sněžnicích. A šlo jim to!
Photos: Mgr. Jiří Seidl, Ph.D. a Mgr. Jiří Kopečný
-
Naši učitelé využívají své znalosti i ke vzdělávání laické veřejnosti

.
Vedoucí oboru Diplomovaná dentální hygienistka Markéta Marušanová například byla hostem rádia Expres FM, kde hovořila na téma čištění a bělení zubů. Podcast si můžete poslechnout zde:
-
Zdravotnická škola v srdci Prahy - to je právě naše škola a Učitelské noviny o nás přinášejí článek.
-
Snažíme se, aby výuka naše studenty bavila a mohli jsme jim předat ze svých zkušeností co nejvíce. Takto se například studenti oboru Diplomovaná dentální hygienistka v hodinách pedagogiky a edukace "učí", jak by měla vypadat týmová spolupráce.
Photos: Mgr. Markéta Marušanová, DiS.
-
V rámci projektu DFA pod záštitou časopisu
Svět Farmacie a Mgr. Ondřeje Šimandla byla naší škole byla dána možnost prezentace absolventské práce pro tři úspěšné absolventy naší školy oboru Diplomovaný farmaceutický asistent. První z nich je Martina Vosmeková a její článek "Možnosti farmakoterapie závislosti na tabáku volně prodejnými přípravky". Martině gratulujeme!
