Praha 1, Alšovo nábřeží 6, 110 00 Praha 1
+420 221 771 111

Vyhledat v textu

Česky English

Horní menu

Uskutečněné akce

 

NEHODOU TO ZAČÍNÁ

Nehodou to začíná je interaktivní preventivně edukační pořad pro studenty ve věku 15-20 let. Je určen všem začínajícím i budoucím řidičům motorových vozidel formou zajímavého pořadu, který využívá interaktivní prvky, které žáky vtáhnou do dění.

 

NTZ016.jpg

 

 

 

Adaptační kurz 1. ročníků SZŠ - září 2020 

 

Přechod ze základní školy na střední školu bývá pro většinu studentů skokem do neznáma. Obavy z nového prostředí, ostych před novými spolužáky a učiteli jistě znervózní téměř každého studenta. Třídní učitel na tom není o moc lépe, má před sebou mnoho nových tváří, ke kterým jen s obtížemi přiřazuje jména a netuší, co od nich může očekávat. Určitě se všichni snaží vybudovat nový spolupracující kolektiv, ve kterém by převládaly vstřícné vztahy a příjemná atmosféra. Jenže to lze zvládnout v prostředí školní třídy během výuky a krátkých přestávek jen pomalu a s obtížemi. A právě k tomu má studentům a jejich učitelům pomoci adaptační kurz.

Studenti 1. ročníků odjeli vlakem na počátku druhého zářijového týdne spolu s třídními učiteli, výchovnou poradkyní, metodičkou prevence a učiteli tělesné výchovy do střediska v Rokytnici. Čekali je zde profesionální instruktoři se svým bohatým programem složeným ze seznamovacích her zaměřených na rozvoj důvěry a spolupráci, z tvůrčích aktivit a samozřejmě ze zážitkových akcí jako je paintball či lanové centrum. Někteří ze studentů i pedagogů s úspěchem absolvovali i celodenní bojovou hru. Všechny pobavil večerní kvíz zaměřený na znalosti z oblasti filmu, hudby a kultury.

 

 

 

Archiv akcí