Stalo se ...
-
Vzpomínáme na zájezdy pořádané školou - tentokrát na Itálii - Bibione, červen 2024.
Již nyní se někteří naši žáci těší na podzimní zájezd do Anglie a první ročníky SŠ čeká v září adaptační kurz.

Mgr. Karolína Čaklošová
-
Během přípravného týdne se nejen připravují třídy, materiály pro žáky a studenty, sestavují se plány všeho druhu či konají porady, ale věnujeme velkou pozornost i rozšiřování vzdělání a kvalifikací všech zaměstnanců.
Pedagogové vyučující odborné předměty na oborech Diplomovaný zubní technik a Asistent zubního technika prošli pana Martina Boušky z firmy
CAD CAM DENT úžasným školením na používání systému CAD/CAM, které jsou součástí výuky na naší škole a o kterých se hovoří
jako o symbolu stomatologie 21. století.
A co je to vlastně systém CAD/CAM? Technologie, kdy návrh výrobku (CAD) a řízení výroby (CAM) probíhá pomocí počítače - ve stomatologii se tyto technologie využívají především pro návrh a výrobu zubních náhrad. S jejich pomocí je možné vytvořit rychle a přesně korunky, inlaye, můstky, fazety aj. - dříve trvalo zhotovení zubní náhrady i několik týdnů a vyžadovalo více návštěv pacienta, nyní se to dá zvládnout i tentýž den.
-
Aby se nastupující žáci 1. ročníku střední školy a gymnázia lépe ve škole zorientovali a dorazili do svých učeben bez bloudění, připravil školní parlament na první školní den uvítání nových žáků.
-
Ani během prázdnin nezahálíme!

Renovujeme kompletně školní knihovnu
a připravujeme i možnost půjčení e-knih.

Obory AZT a DZT se mohou těšit na poslední nově zrekonstruovanou laboratoř.

Jako každoročně se kromě jiného čistí koberce a všechna okna, nechybí ani kontrola a oprava okenních žaluzií, světel, wi-fi routerů atd.

Samozřejmě jsme stále zavaleni papíry - dokončujeme agendu z minulého školního roku a připravujeme rozvrhy, dokumenty pro žáky a studenty aj.
pro nadcházející školní rok 2024/2025.
-
Praxe našich zubních techniků probíhá v zubních ordinacích a laboratořích, kde na vlastní kůži zažijí běžný provoz svého budoucího zaměstnání a vyzkouší si i své dovednosti získané během studia.

Karolína Beníšková - 1. DZA
-
Žáci prvního ročníku gymnázia si jeden z posledních školních dnů užili v
Steel Art Museum - Galerii ocelových figurín - a je vidět, že se rozhodně nenudili.

Mgr. Romana Pacalová - třídní učitelka
-
Boj o gauče - s trochou nadsázky - jedno z hlavních témat žáků a studentů o přestávkách. Gauče jsou podle Maxe Lukáče "pohodlné a měkoučké" - prostě se na nich dobře sedí.

Max Lukáč
-
Botanická zahrada Praha se v posledním školním týdnu stala cílem 2. AO. Kromě procházky krásným rozkvetlým areálem se žáci vydali s průvodcem i na poutavě komentovanou "cestu kolem světa během jedné hodiny" ve skleníku Fata Morgana s názvem "Expedice do (sub)tropů". Program žáky seznámil se třemi částmi skleníku a s rostlinami, které se v nich nacházejí - dozvěděli se, jak se rostliny přizpůsobují suchu, získali informace o tropickém deštném lesu a vybraných tropických
užitkových rostlinách. Nakonec blíže poznali i masožravé rostliny a zjistili, proč a jakým způsobem „loví“. Cestou se seznámili i s rybami tropických řek i jezer a nechyběl ani šum divokého vodopádu.

Mgr. Marie Kubelková
-
Jednou z tradičních partnerských škol, kam v rámci programu
#ErasmusPlus studenti vyjíždějí, je
Stredná zdravotnícka škola Banská Bystrica. Letos tam svou stáž strávily Julie Kroupová a Lucie Havlišová - studentky 3. ročníku oboru Laboratorní asistent. Z pedagogů studentky doprovodila i PharmDr. Marie Loučková, která ve škole absolvovala job shadowing své slovenské kolegyně PaeDr. Anny Fodorové. Část své stáže pracovaly obě studentky v centrálním laboratorním komplexu
spadajícím pod
Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica. A protože stáž není jen o práci, ale i o poznávání nových míst, lidí a kultur, tak i zde se dívky podívaly po Banské Bystrici a okolí, jak je vidět z fotogalerie. Děkujeme všem, kteří tuto stáž umožnili!

PharmDr. Marie Loučková

Lucie Havlišová a Julie Kroupová - 3. AL
-
Závěr školního roku si studentky a studenti třídy
3.BO zpestřili exkurzí do
České televize. Hlavním obsahem návštěvy v ČT bylo seznámení se s tvorbou, obsahem a vlastním vysíláním přímo v prostorách ČT. Během hodinové přednášky jsme si prohlédli studia zpravodajských pořadů jako je Studio 6, ČT 24, Toulavá kamera a Sportovní redakce. Velmi žádané bylo vyzkoušení si místa moderátorky ČT 24 i moderátorky právě probíhajícího fotbalového Eura 2024. Závěr exkurze patřil návštěvě
velína, kde jsme byli přítomni živému zpravodajskému vysílání a mohli jsme pozorovat i činnost týmu, který celé vysílání zajišťuje.
Tato návštěva určitě přispěla k většímu poznání a pochopení práce při tvorbě zpravodajských pořadů v České televizi.

& text Mgr. Jiří Seidl, Ph.D.