Horní menu

Česky English

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Projekty ESF -ESIF > Studijní portál pro pedagogy a studenty Vyšší odborné školy zdravotnické

  Evropský sociální fond
  Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti


Projekt
Studijní portál pro pedagogy a studenty Vyšší odborné školy zdravotnické 

Zkrácený název: Studijní portál VOŠZ

Projekt si klade za cíl vytvořit komplexní vzdělávací program pro Vyšší odbornou školu zdravotnickou na Praze 1.

V projektu proběhne příprava struktury komplexního vzdělávacího programu, který bude průběžně testován na vzorku studentů. Na základě zpětné vazby studentů bude program průběžně upravován, tak aby finální nastavení - verze plně odpovídalo vzdělávacím potřebám zdravotnických oborů a aby aplikací tohoto programu vzniklo školní zázemí, které umožní efektivním způsobem vzdělávat studenty VOŠZ.

V první fázi tvorby vzdělávacího programu proběhne podrobná analýza hodnotících testů studentů a k jejich statistické analýze. Na základě výsledků těchto testů budou identifikovány nejproblematičtější okruhy z oboru, na které se projekt bude zaměřovat.

První podpořenou skupinou jsou pedagogové VOŠZ, kterým má projekt vytvořit lepší pracovní podmínky na škole. Současný systém vzdělávání je zastaralý a neodpovídá trendům 21.století a proto je nový vzdělávací program nezbytnou pomůckou pro pedagogy, kteří tak budou moci maximálně zefektivnit svoji činnost. Dojde k užití nejvhodnějších didaktických prostředků pro konkrétní oblast vzdělávání a především k efektivnímu řízení studia.

Druhou podpořenou skupinou jsou studenti VOŠZ, kterým program umožní dosáhnout kvalitnějšího vzdělání, pro studenty zajímavou formou, která by je měla motivovat ke studiu, dostatečně je připravit k závěrečným zkouškám - absolutoriím a na budoucí zaměstnání.

V průběhu projektu bude přihlíženo k neustále se měnícím trendům na pracovním trhu a projekt bude vytvořen tak, aby umožnil vznik plně kvalifikovaného zdravotnického personálu. Přizpůsobení vzdělávacích programů potřebám pracovního trhu, bude zajištěno spoluprací s profesními organizacemi.

Na realizaci plánovaných aktivit se budou ve většině podílet zaměstnanci žadatele, menší část bude zadávána ve výběrových řízeních dle platných předpisů.